Cephe Sistemleri

Cephe Sistemleri

Dış cephe dendiğinde aklımıza ilk gelen materyallerden olan Alüminyum taşıyıcılı cephe sistemleri, camlı, camsız ya da alüminyum kompozit levhalardır. Yapılarımızın dış cephesine uygun silikon cephe, kapaklı cephe veya kompozit levha uygulamaları ile hayalinizdeki yapıyı oluşturuyoruz. 4 mm’den 34 mm’ye geniş camlama seçenekleri ile cephenin ısı yalıtımı ve akustik performansını arttırır. Dış görünümün bütünüyle cam olması, mimari açıdan en çok tercih edilen sistem olmasını sağlar. Yüksek katlı binalar için önerilen bir sistemdir.

Bu sistemde camlar profillere özel Doe Corning silikonla yapıştırılmakta ve camlar alttan özel profillerle desteklenmektedir.

  • Sistemde uygulanabilecek farklı özellikteki malzemeye (granit, mermer, alçıpan, özel yalıtımlı malzemeleri, v.b.) uygun ideal destekleme ve tamamlama profilleri,
  • İç veya dış yüzeylerdeki bitiş veya başlangıç noktalarındaki boşlukları kapatma profilleri,
  • Yatay veya dikey taşıyıcılara destek ve tamamlama profilleri,
  • 6-32 mm ısı cam uygulayabilme imkânı,
  • Yalıtımlı ve yalıtımsız olarak iki şekilde uygulayabilme imkânı,
  • Zengin profil ve aksesuar seçenekleriyle çok farklı görünümlerdeki cephe uygulamaları yapılabilmektedir.

  • 24-50 mm ısı cam uygulanabilmektedir. Uygulama ve montaj için hiçbir farklı ve değişik makine donanımı gerektirmemektedir. Sistem çok farklı uygulama imkânı sağlamaktadır, düz cephelerden başlayarak M 10800 ışıklık sistemiyle birlikte uygulanabilmektedir. Büyük boyutlardaki açıklıkları tek parça kaset halinde geçebilme imkânına sahiptir. IFT ROSENHEIM enstitüsü tarafından her kategorideki testlere tabi tutulmuş ve sertifikalandırılmıştır. Farklı statik değerleri karşılayabilecek değişik et kalınlığı ve derinliklere sahip düşey ve yatay profil tasarımları mevcuttur. Bariyerli kaset uygulamasında ısı yalıtımı performansı yüksek seviyeye taşınmıştır.